REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Tunel pod torami w Andrespolu – bezpieczeństwo i lepsze przejazdy między Łodzią i Koluszkamiartykuł
Pokaż artykuł
Tunel pod torami w Andrespolu – bezpieczeństwo i lepsze przejazdy między Łodzią i Koluszkami
W Andrespolu (przy przystanku Bedoń) bezpieczny i sprawny przejazd pod torami linii Łódź – Koluszki oraz Łódź – Dębica zapewni nowy tunel drogowy. Inwestycja za ok. 30 mln zł realizowana jest we współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Gminy Andrespol. Obiekt budowany w ramach ogólnopolskiego projektu o wartości ok. 268 mln zł netto „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” z POIiŚ.
Kolejny krok do poszerzenia autostrady A1 na odcinku Toruń - Włocławekartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok do poszerzenia autostrady A1 na odcinku Toruń - Włocławek
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przystępuje do prac projektowych związanych z przygotowaniem dokumentacji poszerzenia autostrady A1 na odcinku Toruń - Włocławek. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą, który opracuje materiały niezbędne do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Unijne wsparcie dla budowy drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Boćki - Chlebczynartykuł
Pokaż artykuł
Unijne wsparcie dla budowy drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Boćki - Chlebczyn
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ma już 18 inwestycji z umowami o dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Ich łączna wartość to 24,2 mld zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 10,6 mld zł. 21 listopada GDDKiA otrzymała unijne wsparcie dla realizacji drogi ekspresowej S19 Boćki - Chlebczyn.
[Łódzkie] Abra otwiera trzeci sklep w systemie franczyzowymartykuł
Pokaż artykuł
[Łódzkie] Abra otwiera trzeci sklep w systemie franczyzowym
Firma Abra S.A. kontynuuje rozwój sieci sklepów poprzez uruchamianie kolejnych placówek w systemie f...
BGK uruchomił nabór wniosków o pożyczki na wsparcie zielonej transformacji miast [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
BGK uruchomił nabór wniosków o pożyczki na wsparcie zielonej transformacji miast [FILM]
Przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) 5 kwietnia podpisali umowę na wdrażanie Pożyczki wspierającej zieloną transformację miast. Samorządy będą mogły przeznaczyć te środki m.in. na inwestycje w tereny zielone, termomodernizację i odnawialne źródła energii (OZE). Budżet projektu to 40 mld zł.
Dekarbonizacja Elektrociepłowni w Gdyni nabiera tempa. Trwa intensywna realizacja kolejnych etapów programu inwestycyjnegoartykuł
Pokaż artykuł
Dekarbonizacja Elektrociepłowni w Gdyni nabiera tempa. Trwa intensywna realizacja kolejnych etapów programu inwestycyjnego
W Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdyni trwa intensywna realizacja kolejnych etapów programu inwestycyjnego. W ostatnich tygodniach zakończono proces nagazowania nowobudowanego gazociągu wysokiego ciśnienia, który będzie zasilał układ kogeneracyjny, a równolegle prowadzone są rozruchy pięciu agregatów kogeneracyjnych. Na terenie elektrociepłowni postępują również prace konstrukcyjne przy budowie instalacji biomasowej.
Kamienica Sienkiewicza 109inwestycja
Pokaż inwestycję
Kamienica Sienkiewicza 109
Wrocław, Śródmieście, Sienkiewicza 109
Osiedle Orzechoweinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Orzechowe
Środa Wielkopolska, Jaśminowa
Dwie duże, znane firmy dołączyły do grona najemców biurowca DL Tower w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Dwie duże, znane firmy dołączyły do grona najemców biurowca DL Tower w Katowicach
Do grona najemców nowej inwestycji DL Invest w Katowicach, biurowca DL Tower przy ul. Korfantego 138 dołączyły dwie znane, duże firmy. Jest to znana na całym świecie japońska firma Canon oraz polska spółka NDI Oddział Południe.
Kurkowa 65inwestycja
Pokaż inwestycję
Kurkowa 65
Wrocław, Kurkowa 65
Kolej wróci do Łomży – jest przetarg na projekt i roboty budowlaneartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wróci do Łomży – jest przetarg na projekt i roboty budowlane
Oczekiwany od ponad trzydziestu lat powrót kolejowych połączeń pasażerskich do Łomży jest coraz bliżej. Mieszkańcy czterech gmin zyskają dostęp do pociągów z nowych peronów. PKP PLK S.A. ogłosiła przetarg na projekt i roboty budowlane, finansowane z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
CPK poszerzy zasięg Kolejowego Programu Dobrowolnych Nabyćartykuł
Pokaż artykuł
CPK poszerzy zasięg Kolejowego Programu Dobrowolnych Nabyć
Kolejowy Program Dobrowolnych Nabyć zostanie skierowany do kolejnych właścicieli nieruchomości. Poszczególne etapy programu będą ogłaszane wraz z postępami inwestycji realizowanych w ramach programu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Atrakcyjne warunki sprzedaży działek i domów zostaną zaproponowane na terenach, gdzie powstawać będą odcinki Kolei Dużych Prędkości.
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektoweartykuł
Pokaż artykuł
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektowe
Podróżni znów pojadą pociągiem z Bielska-Białej do Skoczowa. Żeby przywrócić połączenia pasażerskie na tej linii, najpierw trzeba ją zaprojektować, a potem odbudować. Pierwszy etap staje się faktem – PKP PLK S.A. podpisały wartą 9,7 mln zł umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej. Zadanie zrealizowane zostanie z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+ do 2029 r.
Niemcy oprotestowali wielką i ważną dla Polski inwestycję. Będzie jednak realizowana artykuł
Pokaż artykuł
Niemcy oprotestowali wielką i ważną dla Polski inwestycję. Będzie jednak realizowana
W województwie zachodniopomorskim planowana jest jedna ze strategicznych inwestycji dla Polski i naszej gospodarki morskiej. Chodzi o budowę nowego toru podejściowego do portu morskiego w Świnoujściu. Koszt tej wielkiej inwestycji planowany jest na ponad 7 mld złotych. Ta inwestycja sprawi, że Polska stanie się istotnym graczem na mapie przeładunkowej Bałtyku.
Kolejny krok ku rozpoczęciu budowy wieżowca Sobieski Tower w Warszawie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok ku rozpoczęciu budowy wieżowca Sobieski Tower w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Kolejny krok ku rozpoczęciu budowy jednego z najbardziej oczekiwanych nowych wieżowców, jakie mają powstać w stolicy. Nowa inwestycja biurowa Sobieski Tower, planowana u zbiegu Alej Jerozolimskich i ulicy Grójeckiej w Warszawie, wchodzi w kolejną fazę przygotowań. Deweloper Ghelamco podjął kroki mające na celu uporządkowanie finansowania projektu, co przybliża realizację kompleksu.
Innowatorzy NATO będą rozwijać biznes w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Innowatorzy NATO będą rozwijać biznes w Krakowie
Już od stycznia 2026 polscy eksperci z FORT-u Kraków będą wspierać innowatorów w dziedzinie obronności z całego NATO. Siódemka startupów, weżmie udział w realizowanym przez konsorcjum Akademii Górniczo-Hutniczej i Krakowskiego Parku Technologicznego programie akceleracyjnym w ramach NATO DIANA.
[Polska] Powstaną nie tylko mieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Powstaną nie tylko mieszkania
Poza budową inwestycji mieszkaniowych, deweloperzy planują projekty biurowe i handlowe. Portal nie...
Zabytkowe mosty Osobowickie we Wrocławiu czeka przebudowa [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowe mosty Osobowickie we Wrocławiu czeka przebudowa [FILM+ZDJĘCIA]
Wielkimi krokami zbliża się remont kolejnych zabytkowych mostów w stolicy Dolnego Śląska. Tym razem gruntownego remontu i przebudowy doczekają się położone w północnej części miasta mosty Osobowickie. Młodszy, Południowy został wzniesiony w latach 1904-1905, starszy Północny wybudowano w latach 1895-1897. Cała konstrukcja jest wpisana od 1976 roku do rejestru zabytków.
PKP PLK S.A. przygotowują dobre podróże koleją w aglomeracji szczecińskiejartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. przygotowują dobre podróże koleją w aglomeracji szczecińskiej
Postępują prace przy modernizacji linii kolejowych w obrębie aglomeracji szczecińskiej. Budowane są nowe perony, które zwiększą komfort podróżowania i zapewnią lepszy dostęp do pociągów. Inwestycja PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. warta ponad 500 mln zł, współfinansowana jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).
W Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiejartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiej
Na terenie Elektrociepłowni Żerań w Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiej. Inwestycja umożliwi bardziej efektywne zarządzanie produkcją i dystrybucją ciepła, dostosowując pracę systemu do zmiennego zapotrzebowania. Jest to kolejny ważny krok ORLEN Termiki w kierunku dekarbonizacji, czyli uniezależnienia się od węgla.
REKLAMA